Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie pod patronatem honorowym europosła Łukasza Kohuta - finał konkursu

To już czwarta edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita" organizowanego przez Muzeum Miejskie w Tychach i Szkołę Podstawową nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach. Zwycięzcy, dzięki patronowi honorowemu – Łukaszowi Kohutowi, posłowi Parlamentu Europejskiego IX kadencji – pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z Marklowic. Kto dzięki swojej wiedzy o Śląsku wygra tę wyjątkową nagrodę? O tym przekonamy się 4 września 2020 roku, o godz. 11.00 w Oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach – Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim w Tychach.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020. Mimo niesprzyjających okoliczności i wielu trudności związanych ze zdalnym nauczaniem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach stanęli na wysokości zadania i uzyskali wspaniałe wyniki: z języka angielskiego i matematyki osiągnęli poziom wysoki, z języka polskiego - poziom wyżej średni. Wśród gmin powiatu wodzisławskiego gmina Marklowice okazała się najlepsza z matematyki i j. angielskiego, II miejsce zajęła z j. polskiego. Po analizie wyników uzyskanych w powiatach i gminach całego województwa śląskiego okazało się, że Marklowice napisały najlepiej z języka angielskiego w całym województwie a z matematyki zajmujemy 4 miejsce w województwie. Z tego miejsca ogromne gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli przygotowujących do egzaminów. To nasz wspólny sukces, za który wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Dyrektor szkoły Halina Winkler

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY ROK SZKOLNY 2019/2020

„Taka jest potrzeba chwili"
Od 1 września dzieci i młodzież wracają do szkół. Przedszkole także podejmuje pełną działalność. Zatem do obiektów oświatowych powróci normalne życie z gwarem i śmiechem w czasie przerw oraz ciszą i skupieniem w czasie lekcji.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach zakwalifikowała się do finału konkursu "Silesia Incognita 2020" Muzeum Miejskiego w Tychach. Wojewódzki konkurs wiedzy o regionie jest organizowany pod patronatem honorowym europosła Łukasza Kohuta.
     W eliminacjach, które odbyły się 26 marca 2020 roku dobrze poradziła sobie drużyna z Marklowic (Laura Hojka i Igor Musiolik), którzy przedstawili projekt pt. „Powstania śląskie".
     W sumie do finału konkursu zakwalifikowały się 32 drużyny z 28 szkół z 18 miejscowości.
Jest to już czwarta edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita". Zwycięzcy, dzięki patronowi honorowemu – Łukaszowi Kohutowi, posłowi Parlamentu Europejskiego IX kadencji – pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Wójt Gminy o wynikach egzaminu ósmoklasistów z Marklowic.
GRATULUJĘ ABSOLWENTOM, ICH RODZICOM, PANI DYREKTOR HALINIE WINKLER I WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM wspaniałych wyników egzaminu ósmoklasistów z naszej marklowickiej szkoły.
Wiadomość o zajęciu I m. wśród gmin powiatu wodzisławskiego z matematyki i języka angielskiego oraz II m. z języka polskiego, a także I m. z języka angielskiego i IV m. z matematyki w województwie śląskim przyjąłem z ogromną i nieukrywaną satysfakcją.
Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że sukces wszystkich zdających egzamin jest sumą małych kroków, powtarzanych dzień po dniu przez wiele lat. Nie było przecież żadnej szybkobieżnej windy, która wyniosłaby ich na szczyt rankingu, więc wchodzili mozolnie po schodach.
Ta przenośnia oddaje właściwie wysiłek zdających oraz mrówczą pracę wielu ludzi, skupionych na ich wspieraniu. Sukces marklowickiej młodzieży jest wreszcie pożądanym efektem wspaniałej współpracy pomiędzy dyrektorem szkoły, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami a samorządem. Władze Gminy od lat wspierają i doceniają pracę nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Jestem dumny z tego, że ten wspólny wysiłek tzn. pracowników oświaty i samorządu przyniósł w tym roku wyjątkowo dorodne plony.
Pragnę przypomnieć, że tuż przed rozpoczęciem wakacji ogłoszono wyniki ogólnopolskiego rankingu przeprowadzonego przez Wspólnotę Samorządową pn. „Miejsce sprzyjające edukacji", w którym zajęliśmy najwyższe miejsce spośród gmin powiatu wodzisławskiego i powiatów sąsiednich. Byliśmy usatysfakcjonowani, ponieważ zastosowano wówczas obiektywne kryteria, dzięki którym bardzo wysoko oceniono warunki oraz efektywność procesu edukacji w marklowickich placówkach oświatowych. Zatem rewelacyjne wyniki egzaminu ósmoklasisty są kolejnym potwierdzeniem tego, że w marklowickiej oświacie dzieje się bardzo dobrze.