19 lutego delegacja z Marklowic na czele z Wójtem Tadeuszem Chrószczem i Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Klocek uczestniczyła w pogrzebie Profesora Jerzego Regulskiego. Pogrzeb odbył się w Katedrze Wojska Polskiego w Warszawie z pełnymi honorami państwowymi i wojskowymi.

fot. www.wsensie.plPodczas ceremonii Prezydent Bronisław Komorowski przedstawił jak wielką stratą dla Polski jest śmierć Profesora i jak dużo polska samorządność mu zawdzięcza. Prof. Regulskiego wspominał także były sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Jerzy Stępień. Przy salwie honorowej ciało Profesora Jerzego Regulskiego zostało złożone w grobowcu rodzinnym na Powązkach. Delegacja gminy Marklowice została zaproszona na spotkanie w gronie rodziny, przyjaciół i współpracowników Profesora.